1. 5. 2019

Kouzla a magie na čarodějky

Něco víc o svátku našich pohanských předků Beltain či Beltine se dočtete v předchozím článku. Tady vám přináším návod k mocnému kouzlu vhodnému pro tuto noc.


Připravíme si dva čisté papíry. Na jeden napíšeme černou (znázorňující mužský tmavý element) to, co chceme, aby z našeho života odešlo. Např. nemoci, faleš, stres apod. Stačí heslovitě, své přání budete mít v srdci a v hlavě.

Papír srolujeme a zavážeme černou, ale lze i bílou stužkou. Neboť černá a bílá je jednota. Na druhý papír napíšeme červenou (znázorňující ženský světlý element) to, co chceme, aby do našeho života přišlo. Např. zdraví, přátele, miminko, cokoliv. Srolovaný papír zavážeme červenou stužkou značící lásku. Tyto ‚přání‘ se posléze hodí do ohně. Tuto chvíli si užijte, soustřeďte se a nezapomeňte poděkovat za jejich splnění. Je důležité,  aby alespoň jednu z ruliček hodil do ohně muž a zároveň alespoň jednu do něj hodila žena. Tito dva nemusí nutně patřit k sobě. Není tak důležité, jak se úkoly rozdělí, ale je důležité, aby se všichni podíleli a zachovala se dualita. S manželem jsme psali svá přání společně s tím, že mužský element házel do ohně můj chlap a ženský jsem hodila já. Kamarádka zase psala přání s dcerkou a hodil jim je do ohně tatínek. Pokud žena nemá partnera, stačí, že tuto dualitu zachová protějšek jiné čarodějky. Oheň je totiž jeden, společný. Hluboká symbolika spočívá právě ve SPOJENÍ mužského a ženského elementu, tedy toho, co chceme a co nechceme, V JEDNO. Je to tzv. splynutí duší, pohlaví, vzájemnosti, lásky a tolerance.

Na obdobné kouzlo jsem už narazila v několika různých provedení, mně je však nejbližší tohle. Takhle ho cítím já. Je to asi tak, jako když každá rodina vaří typicky české tradiční jídlo po svém; dochutí si ho tak, jak mu chutná nejvíc. Pokud jdou činy z vašeho nitra, je všechno v pořádku.


Dávejte však prosím pozor na to, co si skutečně přejete. Noc Beltain je jedna z nejmagičtějších v roce a přání a rituály provedené v tento čas mají obrovskou moc…