1. 5. 2019

Čarodějky, magická noc Beltain

Včerejší večer byl opět velmi zajímavý...

30. dubna, další magická noc. Čarodějky oslavující keltský svátek Beltain. V gaelštině ‚bel' lze vykládat jako jasný, zářící; symbolizující nejen zářivé ohně v podvečer prvního máje, ale hlavně počátek světlé poloviny roku. Pro mě jeden z nejoblíbenějších pohanských svátků, jež oslavuje příchod jara a nových životů. Ženskost, živočišnost, krásu a lásku. 


Už dříve jsem vyslala do vesmíru přání, setkat se s další takovou jako jsem já. A právě včera se tak stalo. Nijak mě to neudivilo, (kdy jindy by byla vhodnější příležitost?), jen nesmírně potěšilo. Rozevlátá čistá duše kladoucí důraz na lásku. Děkuji!

Nakonec nás bylo pět krásných čarodějek, které za asistence svých mužných protějšků čarovaly… 

Většina z nás začala už v poledne, kdy se po obloze honily dešťové mraky. Nevím, jak se zadařilo vám, ale my si přitáhly sluníčko.

Příprava
Ustrojila jsem se tematicky. Do vlasů si zapletla barevné pentle znázorňující barevnost života. Na krk pověsila velmi silný magický amulet. A oblékla se dramaticky do černé s prosvítající nahou kůží. Vždyť dnešní den se oslavuje naše ženskost a sexualita.

Tanec kolem ohně
Ty odvážnější se o půlnoci vysvlékají do naha úplně, kolem ohňů tančí a plameny přeskakují. Tohle praktikují jen ženy, muži jim poskytnou soukromí a nebo tiše přihlížejí.

Rituál probouzející ženskost
Je to velmi mocný rituál, protože po překonání studu a toho, čemu naše zkostnatělá společnost říká normální, se žena může spojit se svou skutečnou přirozeností.

Bosými chodidly přijímá zemitost, díky čemuž si velmi silně uvědomuje okolní realitu. Ano, tančí nahá kolem ohně na okraji velkoměsta. Ano, je odvážná, uvědomělá, silná a mocná. Na nahém těle cítí vzduch, který ji hladí a zároveň chladí. Je volná jako pták. Je blíž vesmíru. Blíž sama sobě. Oheň ji hřeje a občasné jiskřičky pálí. Tak jako ona sama jiskří sexualitou. V záři ohně je krásná s rozevlátými vlasy a planoucíma očima. Oslavuje své bytí. K dovršení rituálu nesmí chybět poslední element: voda. Aby se z téměř nadpozemského stavu mohla snáze vrátit. Často se upřednostňovalo červené víno, kterému byly od nepaměti přisuzovány magické schopnosti. Vždyť i dnes má blahodárné účinky na krevní oběh, srdce a uvolňuje.

Podpora úrody
Dříve tyto sabaty končily sexuálním spojením čarodějek s jejich mužskými protějšky přímo tam, vedle dohasínajících ohňů v přírodě. Posilovala se tím láska a souznění partnerů. Ideálně, když se tak dělo na okrajích polí, stromových sadů a podobných úrodných míst. Naši pohanští předci totiž věřili, že tímto milováním předávají okolní přírodě motivaci a energii k tomu, aby byla plodnější a v průběhu celého roku tedy úrodnější.

Dualita
My včera sice nahé netančily, ale uskutečnily jsme jiný menší rituál. Kouzlo založené na ženské a mužské dualitě.

Každý má v sobě prvek ženy, muže a dítěte. Kdo to tak necítí, měl by své vnitřní dítě, muže či ženu v sobě najít.

Jsme všechno v jednom
Z mého ženského pohledu to je takto: jsme silné ženy milující pach mužské kůže. V životě bojujeme jako lvice, hravě se svou dravostí vyrovnáme mužům, abychom se doma proměnily v milující a pečující manželky. Manželky, jež ke svým chlapům vzhlíží a cítí se s nimi v bezpečí. Občas se v nás probudí malé rozjařené nebo uplakané děvčátko – všechno je správně. Děti milujeme a díky milování s muži je máme možnost mít. Vše dohromady je celek, rovnováha. Jedno bez druhého by nebylo.

Čarujeme
Proto by i toto kouzlo měly provádět ženy společně s muži. Našeho rituálu se dokonce zúčastnily i děti, což bylo o to veselejší a silnější.

Přesný popis kouzla najdete zde.

Lásky čas
A protože tohle píšu už 1. května, dám vám jednu aktuální radu: nebuďte smutní, že jste se včera nestihli pomilovat za půlnočního svitu někde na poli nebo louce. Místo toho svou milou/milého dnes vytáhněte do přírody pod rozkvetlý strom a vášnivě se tam polibte! Dneska je oficiálně den lásky, tak si to užijte…