30. 5. 2019

Cambridge dieta recepty: Cuketo-lilková masala


Lilek je možný až ve 3. kroku a to s vykřičníkem, k cuketě se tedy dává v menším poměru nebo jej v 2. kroku vyřadíme úplně. Místo klasické cibule použijeme jarní cibulku. Smažíme na kapce olivového oleje, ideálně na teflonové pánvi nasucho. Celkové množství použité zeleniny podle toho, v jakém jste kroku. Pochopitelně nesolíme, v receptu je však dostatek koření, které jídlo dochutí.

Ingredience:
Jarní cibulka
Cuketa
Příp. lilek
Chilli paprička
Česnek
Kmín
Kurkuma
Koriandr
Skořice 
Garam masala
Pepř
Bílý jogurt

Na cibulce osmažíme na kostičky nakrájenou cuketu a příp. lilek, opepříme a dáme bokem na talířek.

Na stejné pánvi osmahneme pouze do zavonění půl chilli papričky a stroužek česneku, který předem rozmáčkneme – pustí šťávu, příp. ho překrojíme na půl, ten se z jídla pak vytáhne – potřebujeme k doplnění chutě.

Jakmile česnek zavoní, zasypeme po půl lžičce sypkým kořením: kmín, kurkuma, koriandr, skořice a garam masala. Promícháme, pár vteřin smažíme a poté ke směsi přisypeme již osmaženou cuketu s lilkem.

Přilijeme trochu vody, (jen aby byla na spodku pánve, ne aby v ní cuketa plavala), přikryjeme pokličkou a dusíme cca 10 min, aby byla zelenina tak akorát měkká, tzv. lehce na zkus.

Ochutnáme, směs by měla být trochu víc pikantnější, příp. dopepříme. Podle pikantnosti přimícháme 1 – 2 lžíce bílého jogurtu na zjemnění.

Podávám s pečeným kuřetem posypaným kari směsí a s extra lžící bílého jogurtu. V konečném platingu jídlo ozdobíme nakrájenými kolečky z chilli papričky.