31. 10. 2018

Proč si psát úkoly

Jak můžeme čekat nové výsledky, opakujeme – li stejné věci? Změňme zavedené chování, sebe, svůj život. Udělejme ho lepší!


Mně k tomu pomáhají diáře, do kterých si píšu, co chci udělat, co musím, co je prioritní. Krok po kroku, abych na nic nezapomněla. A s každou splněnou položkou vidím, že jsem se posunula dál. Zase o něco blíž ke své vizi. 

Proč si psát úkoly:


1) Hlava zradí: to, co nás napadne v noci, ráno zapomeneme; to, co je pro nás prioritou v jednu chvíli, v druhou už odsouváme do pozadí. Ale co je psáno, to je dáno. Papír neobelstíme, leda sami sebe.
2) Ideální je mít tento seznam úkolů, cílů a priorit na očích, abychom si je stále připomínali.
3) Cíle i sny by měly být splnitelné a měli bychom si k nim stanovit jasnou cestu v určitém časovém horizontu.
4) Důležité je, omezit splnění úkolu na přiměřený čas a to ze dvou důvodů: aby se úkol neodložil na neurčito, a aby byl splněn rychle. Splnění úkolů totiž nezávisí na tom, kolik máme času, ale kolik času se mu rozhodneme věnovat. Buď ho můžeme zdokonalovat do nekonečna a nebo si dáme limit a pod určitým tlakem ho splníme dle našich možností tak, jak ho splníme.
5) Postupné odškrtávání již splněných úkolů v nás probouzí dobrý pocit, pocit zadostiučinění a plnohodnotně odvedené práce.
6) Splnění malých úkolů nás motivuje k plnění velkých. 

Jaký diář je nejvhodnější


K psaní úkolů a poznámek mi nejvíce vyhovuje zápisník od Life Designer. Sympatický a zároveň praktický. Můžete si ho, díky speciální diskové vazbě, poskládat přesně tak, jak potřebujete. Třeba jako já: jednu třetinu listů používám jako denní plán - takový univerzální diář, druhou k zapisování dlouhodobých úkolů a cílů, poslední třetina je uzpůsobena k plánování a poznámkám ze schůzek. O svém čase mám tak skvělý přehled a vidím, že rostu.

Myslete jako bohatí


Nezapomeňte, že úspěšní lidé nevěří v náhody. Vědí, že úspěchu a bohatství lze docílit pouze správnou organizací vlastního života, pílí a smysluplným plánováním.