25. 3. 2018

Hollywoodská vintage restaurace Bobby Jo’s diner v Essexu


Pokud budete mít cestu do anglického Essexu, doporučuji zamířit na jihovýchod do přímořského města Southend on Sea. Je tu krásná dlouhá kamínková pláž s chodníkem, po němž můžete jít i několik kilometrů. Nízké zástavby domů většinou bílých fasád s výhledem přímo na moře, nabízející i ubytování. Molo plné atrakcí, kolotočů, automatů - to nemůže chybět v žádném z větších přímořských měst. A samozřejmě jsou tu na každém kroku různé bary a restaurace. Rybí s FISH AND CHIPS, tradičně britské s ROAST BEEFEM, brambory a typicky hnědou omáčkou a také americké s HAMBURGERY, kterou jsme navštívili my – vypadala totiž neodolatelně!

If you take a trip to english Essex, I recommend you go to South East to the seaside town of Southend on Sea. There is a beautiful long stony beach with a walkway that you can walk for several kilometers. Low residential buildings with mostly white facades overlooking the sea with accommodation as well. A pier full of attractions and vending machines. And of course there are various bars and restaurants: fish with FISH & CHIPS, traditionally British with ROAST BEEF, potatoes and typical brown sauce and also American with HAMBURGERS that we visited - it looked irresistible!Procházeli jsme okolo, když jsem se podívala přes výlohu dovnitř. Kombinace tyrkysové a růžové barvy mě v momentě uchvátila. Šachovnicová podlaha, podobizny Marilyn Monroe a Elvise Presleyho, velký blikající jubox. Interiér znázorňující 50. léta Hollywoodu. A kdybyste viděli ty číšnice, v tyrkysových kostýmcích s růžovou zástěrou byly k sežrání! Chyběly jim už jen kolečkové brusle.

We walked around when I looked through the restaurant window in. The combination of turquoise and pink color fascinated me at the moment. Chessboard floor, portraits of Marilyn Monroe and Elvis Presley, a big blinking jubox. An interior depicting the 50s of Hollywood. And if you saw those waitresses, in turquoise costumes with a pink apron they were so cute! Only roller skates were missing.


Dozvěděli jsme se, že podnik vede matka s dcerou, které byly přítomny a jídla, která zde podávají, jsou všechna domácí, včetně křupavých bulek na hamburgery. Ty, spolu s MILKSHAKY, jsou ostatně hlavní nabídkou jejich podniku. Mléčných koktejlů měly na výběr nespočet: jahodový s oplatkami, citronový cheesecake, žvýkačkový, toffifee, oreo cokie apod. Zmrzlina, šlehačka i naložená višeň jsou samozřejmostí. Na své si zde přijdou i vegetariáni s VEGAN menu či alergici na laktózu, pro něž je přichystáno sójové mléko.

We found out that this is the family restaurant with the home-made food including crunchy bread for burgers. Hamburgers with MILKSHAKES are the main offer. Cocktails have a choice of countless quantities: strawberry, lemon cheesecake, bubble gum, toffee, oreo cokie etc. Ice cream, whipped cream and sour cherries on top are a matter of course. For vegetarians there is a VEGAN menu and for lactose allergics soy milk.Výtečná jídla i nápoje, originální vintage interiér s všudy přítomnými songy Elvise Presleyho, příjemná obsluha i výhled na moře je kombinace úžasné zážitkové restaurace. Jak říkám, když se ocitnete v jihovýchodním Essexu ve městě Southend on Sea, nenechte si ji ujít. Návštěva stojí za to!

Excellent meals and drinks, original vintage interiors with Elvis Presley's songs, pleasant service and sea views combine an amazing dining experience. As I say when you find yourself in South East Essex in Southend on Sea, don't miss it. The visit is worth it!


This photo is from their site.