28. 6. 2017

Ristorante Piazza aneb Benátky v Brně

Přímo v centru Brna, schovaná na místě, kde byste ji nehledali, je menší italská restaurace v benátském stylu. Z náměstí Svobody se vydáte podchodem do nákupního centra Omega, po jezdících schodech vyjedete až úplně nahoru a tam už na vás čeká italský ráj.Interiér je vskutku kouzelný. Hned u vchodu vás ohromí veliké akvárium s krásnými rybičkami. Na dvou zdech je téměř v reálné velikosti vyobrazeno zátiší Benátek a po další dekorativní stéká voda.


Celá restaurace je na vysoké úrovni a tomu odpovídá i personál. Jakmile se objevíte u vchodu restaurace, ihned vás vítá s dotazem, zda máte rezervaci, případně pro kolik osob chcete stůl, ke kterému vás následně osobně dovedou.

Přišli jsme s dítětem, kterému se objednalo dětské menu. Množstvím by to byla porce dostačující i pro dospělého, chuťově odpovídala požadavkům maminek - téměř nesolené, což je chválihodné a také ojedinělé. Další milé překvapení bylo, že k tomu malé donesli ovocný koktejl a také omalovánky s pastelkami.

My si objednali pizzu Margherita z pravé italské buvolí mozzarelly - chutnala výtečně. Těsto tenké, zároveň však vláčné, nevysušené. Chutě sýru a rajčatového protlaku se vyvažovaly a na jazyku vám po spolknutí zůstával příjemný dozvuk bylinek...

Náš číšník byl milý, ochotný poradit a splnit veškeré požadavky, včetně rozdělení účtu až na tři části. Na závěr nám jako pozornost podniku přinesl citronový likér,
který se tak stal příjemnou tečkou našeho večera.

Za jednu deci vína počítejte od 50 Kč výš, podle jakosti. Cena pizzy je mezi 170 - 220 Kč za běžnou velikost. Ceny jsou sice poněkud dražší,  v tomto případě se to však vyplatí. Platíte si za kvalitu i zážitek.