1. 2. 2017

Jak pracovat s kalendářem

Ať už se jedná papírový kalendář, v mobilu či diář, opravdu víte, jakou má moc, a jak s ním můžete plnohodnotně pracovat? A tím nemyslím jen zapsání si pracovní schůzky či zakroužkování dne, kdy máte jít k zubaři. Když víte, jak na to, díky kalendáři může být váš život lepší.

Při práci s kalendářem a plánování své budoucnosti si dopřejte čas a klid, abyste si své sny a přání mohli zaznamenat. Proč? Abyste viděli věci, které se mají stát.

Kalendář je jako GPS SYSTÉM, když víte KAM jít, pomůže vám najít cestu, JAK se tam dostat.1) Nejdůležitější je zjistit, JAKÝ JE VÁŠ SEN

Na začátku měsíce si udělejte jasno ve svých touhách a přání a určete si priority.

a) Jaký je váš sen z krátkodobého hlediska a jaký z dlouhodobého hlediska?
b)   Jaké kroky k vašim snům vedou?
c)   Jaké z těchto kroků podniknete tento měsíc?

Je hezké mít velké sny (a člověk by je měl mít), ale je třeba být při jejich plnění realistický. Je zbytečné určit si v jednom měsíci spoustu věcí, které byste chtěli udělat, když je předem jasné, že dobrou půlku z nich určitě nestihnete. Tyto malé neúspěchy vás vnitřně rozhodí a můžou být i výsledkem toho, že si jednou řeknete, že váš sen je vlastně nesplnitelný. A to by byla přeci škoda.

MĚJTE VELKÉ SNY, ALE PŘI JEJICH PLNĚNÍ BUĎTE REALISTIČTÍ.

2) KROKY, vedoucí KE SVÝM SNŮM, SI ZAPIŠTE do kalendáře

Je dobré, rozložit si své sny a přání do jednoho roku či delšího časového horizontu. V lednu je skutečně nereálné stihnout vše. To je také důvod, na čem krachuje většina předsevzetí. Když si však cestu ke svému snu rozložíte na části, které si postupně budete plnit, ujišťuji vás, že dojdete do konce.

Váš sen je vlastně cíl a k cíli vede cesta, po které můžete vytrvale jít nebo zběsile utíkat. V druhém případě doufejte, že vám vystačí dech. Když narazíte na překážku, můžete ji těžce přelézat s rizikem, že se zraníte, nebo ji jednoduše obejít. Kroky k vašemu cíli mohou být malé. V měsíci stačí i jeden, na který se zaměříte. A po splnění jednoho kroku, můžete teprve udělat druhý. A pak další a další…

NEMĚJTE MALÉ OPUŠTĚNÉ CÍLE, ALE VELKÉ SNY, KE KTERÝM VEDOU MALÉ KROKY.

3) V kalendáři si rezervujte čas JEN PRO VÁS

Kalendář není jen pro zapisování úkolů a věcí, které MUSÍME udělat. Je dobré si v něm také zablokovat čas, který si dopřejeme jen sami pro sebe. Stačí hodinka denně na psaní, cvičení, meditaci. Jeden den v týdnu, víkend v měsíci, kdy vypnete telefon a lépe se tak budete soustředit na věci, které vás posunou BLÍŽ K VAŠEMU CÍLI.

Domníváte se, že vypnutí telefonu je pro vás příliš velký luxus? Že je to nereálné? Co všichni ti lidé, kteří by vás během té chvilky potřebovali? Nebojte, cizí počkají a blízkým řekněte, že v tomto momentě pracujete na veliké věci – na svém ŽIVOTĚ. Určitě pochopí, když se jim ozvete později.POKUD SI NE-DOPŘEJETE ČAS PLÁNOVAT SVÉ SNY A PŘÁNÍ, JAK SI CHCETE NAJÍT ČAS JE PAK SPLNIT?


Přeji hodně nápadů a radostných okamžiků při jeho plánování :)