18. 9. 2016

Letíme do Ameriky

USA. Uau! Země snů a nekonečných možností. New York, Chicago, Los Angeles, Hollywood, Florida... Neznám nikoho, kdo by o této zemi neslyšel a netoužil ji navštívit. Málo kdo svůj plán však uskuteční. Bojí se, že je to příliš drahé. Nemá přece tolik času ani dovolené, aby ji procestoval křížem krážem. Chybí mu známí, kteří by jeli s ním. Ve skutečnosti ale není přece nic z toho překážkou!


Levné letenky

Díky Student Agency můžete pořídit zpáteční letenku do USA už okolo deseti tisíc. Nabídky doporučuji průběžně sledovat a letenky koupit s předstihem, neboť jsou levnější. Nám se podařilo sehnat zpáteční z Vídně na Floridu s jedním přestupem v Düsseldorfu za 11.500 Kč. Vzpomínám si však, že před zimou jsem několikrát viděla letenky do New Yorku za cca 8 tisíc.

Celá Amerika najednou

Zní to velmi dobrodružně a určitě si to přeje každý. Dostat v práci měsíc, dva dovolené, mít našetřeno dost peněz, letět do USA, půjčit si tam auto a jen s batohem a větrem v zádech objevovat Ameriku. U koho však měsíční pauza v zaměstnání, ani v podnikání nepřichází v úvahu, může Ameriku navštívit na vícekrát. My začneme Floridou, sluníčkovým státem. Let sice trvá cca 10-12 hodin a určitě je třeba dát si pozor na jet lag, ale když to jinak nejde, stačí i deset, čtrnáct dní. Finančně je to také únosnější. Vždyť do Chorvatska jedete na týden a přitom jste v autě zavření deset hodin ;)

Parťáci na cestu

To, že berete svoji polovičku, je jasný. Žijete spolu, rozumíte si. Ale chtěli byste k sobě najít další pár, ať zaplníte auto a rozdělíte se o náklady. Ok - je fajn mít někoho sebou, ať na to nejste sami. Kdyby jste se ztratili... Kdyby vás přepadli... Kdyby... chyby! Nejlepší je spoléhat sám na sebe. Čím víc lidí, tím bude domluva složitější, budete muset přistupovat na více kompromisů a najednou váš vysněný výlet nebude váš, pokud se tedy vůbec uskuteční. (Na druhou stranu: když narazíte na ty stejný blázny jako jste vy, může to stát za to!) Každopádně stačí si o Americe zjistit první poslední, koupit průvodce, pročíst doporučení těch, co už tam byli a můžete vyrazit i na vlastní pěst!

Nebojte, to zvládnete! Jako my ;)

V dalším článku sepíšu všechny důležité věci a úkony, na které by se při cestě do USA nemělo zapomenout. Ajaj, je jich dost...