16. 8. 2016

Plánování dovolené

Léto je sice pomalu za námi, ale holiday teprve před námi. Já totiž létám k moři zásadně mimo sezónu. Nejen, že to vyjde laciněji, také se vyhnu turistické mase lidí a tak si vše s mou polovičkou mnohem víc užijeme. Juuu, jak já se těším! Víte o tom, že už jen samotné plánování dovolené ve vás probouzí pocity štěstí? Spokojenost z rekreace či z výletů se totiž prodlužuje o ty dny a čas, kdy se na danou cestu chystáte. 


Jak mi potvrdila studie holandských psychologů v červencovém čísle magazínu Psychologie, volno činí lidi šťastnější nejen díky odpočinku a novému dobrodružství, ale i pro těšení se a očekávání toho, co přijde. V některých případech jsou tyto pocity dokonce i větší, než ze skutečné dovolené. Tu totiž může pokazit třeba počasí, žaludeční nevolnosti nebo jiné nepříjemnosti. 

A tak má rada zní: plánujte, plánujte a plánujte! 

Nezáleží na délce dovolené, ani na dálce či exotičnosti navštíveného místa. Všude je krásně! Zjistěte si o daném místě co nejvíc - porovnejte ceny, zajistěte cestu a ubytování (na vlastní pěst nebo přes cestovku?), určete si cíle, jež v daném místě navštívíte, naučte se pár frází v jazyce, ve kterém se tam mluví (ani netušíte, jak to místní potěší a třeba vám to pomůže i k nižší ceně při smlouvání), prohlížejte katalogy cestovek, cestovatelské blogy, mluvte s lidmi okolo, jaké tipy a doporučení pro vás mají? 

Plánujte, snite a o svých snech a plánech mluvte - už díky tomu budete šťastní. 

Já se zrovna rozmýšlím, jestli letět v září na Srí Lanku nebo na Floridu
Ale o tom zase příště…

Kam se plánujete v nejbližší době podívat vy?