8. 6. 2016

Nejlepší rozlučka se svobodou s Míšou v hlavní roli

Blíží se jeden z nejdůležitějších dnů v životě nejen mém, ale hlavně mé sestry. Bude se totiž vdávat! (Ano, už to nebude jen má mladší sestřička, ale vdaná paní!) Neboť se všichni na tuhle událost připravujeme už nějakou dobu, začíná nás pojímat lehká nervozita. (Po pravdě řečeno - mě už přepadá i panika! Svatba je za pár dnů a já nemám boty, přítel kravatu a pořád si nejsem jista proslovem, který mám na starost!) Trochu ulevující bylo zjištění, že tyto pocity nemám jediná. Minulý pátek přesně o půl jedné odpoledne jsme já a Míšiny tři družičky stepovaly před jejím barákem, společně čekaly, až sejde dolů a třepaly se nám ruce všem. Realizovaly jsme totiž její rozlučku!Předem jsme vše plánovaly na tisíckrát. Mimojiné jsme chtěly Míšu potěšit např. vyjížďkou na koni a dokonce jsme uvažovaly i nad limuzínou. Nakonec jsme se ale rozhodly jinak. Míša dostala instrukce, aby v určitou hodinu sešla před dům, na sobě měla nejlépe maskáče ("Proboha neee!" reagovala zděšeně) a sebou v kabeli černé legíny a baleríny. Byla nenačesaná a bez nalíčení.

"Vrátím se ještě, abych se stihla na večer upravit?" ujišťovala se stále dokola. "Samozřejmě," lhaly jsme shodně a vesele se u toho smály v očekávání budoucích plánů, které ona neznala.

AKCE č.1:

"Už jde?" ptá se Sabča a nedočkavě třepotá s malým šáňem. Bum! prásklo, až jsme všechny nadskočily.

"Ne, to není ona!" odpovídáme s křížkem po funuse a v rukách držíme růžové papírové kelímky a párty konfety.

Druhý pokus vyšel a ze dveří vychází naše budoucí nevěsta v krásných letních šatech.

"Raději jsem se oblékla slušně, když se to natáčí..." vysvětluje absenci maskáčů a culí se do GoPro kamery. My po ní hážeme barevné konfety a na celou ulici křičíme: rozlučka začíná! Míša piští a pracovníci, opravující ulici na Mínské, nemají nic lepšího na práci, než nás vykuleně sledovat.


AKCE č. 2:

Nasedáme do auta a zavazujeme Míše oči šátkem, aby neviděla, kam jedeme. Není to daleko. Máme domluvený oběd v luxusní stylové Suzie's restauraci.


"Jé, holky, to je nádhera! K čertu s dietou!" rozplývá se Míša a my s ní. Při pohledu na ty dobroty jen oči přechází. Jeden chod střídá druhý a třebaže na pomoc dorazily i další holky, zdaleka nesníme všechno. (Taková škoda, ale fakt to nešlo...) Největší radost jsme však Míše udelaly s číšníkem. Černovlasý, pohledný, se sexy bradkou.

"Toho ste mi objednaly místo striptéra?" křičí rozjařeně na celou restauraci, až se všechny válíme smíchy pod stolem. (A to jsme, prosím, vypily jen další dvě šáňa.) Očividně jsme však na okolí působily mile a okouzlujícně, neboť nám po chvíli na stole přistály panáky fernetů.

"To je od támhle toho pána," ukazuje nám číšník na právě kolem procházejícího muže. "Na zdraví, dámy!"


Děkujeme úsměvem a připíjíme na budoucí nevěstu!

AKCE č. 3:

Opět skáčeme do auta, zavazujeme Míše oči, naše šikovná řidička Janča pouští rádio na plný pecky, my ještě hlasitěji zpíváme, přitom bláznivě máváme z otevřených okýnek na lidi okolo a jedeme splnit další bod rozlučky.

"Vždycky se o nás staráš ty, na každou párty nás češeš a tak. Nyní se my postaráme o tebe," vysvětluje Míše družička Darča a vede ji do kadeřnictví Kristýny Fialové. To je zaručeně kouzelné, neboť po dvou hodinách od tama vychází někdo jiný. Téměř obyčejná slečna se proměnila v krásně nalíčenou princeznu s perfektně upravenými vlasy.


hair&make-up Kristýna Fialová
K celkovému dojmu chybí už jen poslední věc.

AKCE č. 4:

Outfit.

Dojely jsme k Darče na byt, kde na Mišu čekalo tričko s nápisem 'nevěsta Michala', úžasná černá tutu sukně a pochopitelně korunka z originální tvorby Petry Hunkařové.

Proměna v princeznu je kompletní.
Co by to však bylo za rozlučku, kdybychom se i my, družičky i ostatní Míšiny kamarádky, nesladily? Všechny jsme si oblékly stejné tylové sukně - tentokrát v růžové a vyrazily.


AKCE č. 5:

Vinařství U Kapličky v Zaječí je obrovský rekreační komplex zahrnující penzion, wellness, dvě restaurace, vinotéku, bazén i noční club. Stojí v romantickém prostředí moravských vinic a přímo vybízí k čemu? K pití vína samozřejmě.


Vcházíme do Retro gril restaurace, kde jsme měly rezervovaný salónek, a kde na nás už čeká zbytek holek.

"Překvapení!" voláme všechny společně ve stejných růžových sukních a se skleničkami v rukách! Třináct nevěstiných nejbližších kamarádek! Míša je u vytržení a dojatě děkuje. Tohle nečekala. Vrháme se na občerstvení a pak už pijeme a fotíme se a zase pijeme.


Vína tu mají opravdu dobrá!
Později jsme tu narazily na další partu pořádající rozlučku - pohledné pány v kšírách. Společná fotka byla prostě nutností...


"Muži na jednu stranu, ženy na druhou a ženich ke mně!" organizuje nevěsta.

AKCE č. 6:

A pak přichází (doslova) zlatý hřeb večera. Stojíme s holkama venku, pózujeme do objektivů, když Míša zakřičí: "Jeee, to je Marek Ztracený!" Pohotová Sabča to s ním má však už dávno domluvené. To proto jsme si na rozlučku vybraly tohle místo. Věděly jsme, že tu bude mít koncert. A to by bylo, aby aspoň jednu písničku nevěnoval přímo nevěstě!


Nejen to. Vyfotil se s námi a Míši pak těch písniček zazpíval mnohem víc. Stály jsme s holkama přímo pod pódiem a on se celou dobu tak krásně usmíval přímo na nás... Retro club byl úplně plný a my tančily až do rána!

Marek Ztracený s kapelou


Závěrečný střih:

Tři panáky během pěti minut. Sprška na parketu. Hra na růžovou vílu a tanec na stole. Zapomenuté boty. Pytel místo kabelky. Spousta skla v autě. Návrat domů jen v silonkách. Pokračování až do dalšího večera. Ztráta GoPro kamery (a naštěstí pozdější znovunalezení). Fotky a videa, která stojí za to! Na to, že nás bylo čtrnáct, to není tak špatná bilance, ne?


Prostě rozlučka jak má být!

Jaká bude asi svatba? ;)