28. 12. 2015

Sdílení aut v Brně - samoobslužná internetová půjčovna aut

Carsharing AJO.cz neboli sdílení aut je v Brně relativně stále novinkou. Tato samoobslužná internetová půjčovna aut je ojedinělý projekt, který je v zahraničí již řadu let populární. Konečně dorazil i k nám!


Vyzkoušeno na vlastní kůži a řeknu Vám - je to super!


Co to vlastně je?

Sdílení aut je možnost, jak jednoduše přijít k autu, i když jen dočasně. Ideální varianta pro věčně zaneprázdněné Brňáky - aniž by se trápili s parkováním. V centru města si mohou půjčit auto, objezdit s ním schůzky, zajet nakoupit apod., a to za pouhé 94 koruny na 3 hodiny s nájezdem 10 km s naftou v ceně! Na základě internetové smlouvy si auto lze půjčit v kteroukoliv denní i noční dobu.

Jaký je postup?

Online uzavřete smlouvu, pošlete kopii občanského i řidičského průkazu (stačí fotka mobilem), předplatíte si jízdu a objem služeb (kartou online), rezervujete auto, dostavíte se do předávací oblasti, zkontrolujete, zda je auto v pořádku, auto odemknete pomocí mobilní aplikace, příp. Vám jej odemkne dálkově dispečer, se kterým budete na telefonu, proběhne předávací procedura a můžete vyrazit. Vše jsem zvládla během jedné hodiny z centra Brna. 

Hyundai i10
Auto bylo čisté a vnitřek voněl novotou
Manuálhttp://www.ajo.cz/