25. 7. 2014

Svatební harmonogram - část II.

Svatební harmonogram - část II.:5. Oblečení na svatbu - pokud budete ladit svatbu do jedné určité barvy, je třeba na to upozornit hosty předem, aby si i oni stihli zařídit vhodné oblečení. Min. nevěsta, ženich, příp. družičky by spolu měli ladit určitě.

6. Šaty pro nevěstu - koupit, půjčit z půjčovny a nebo nechat ušít na míru? To je dilema Emotikona smile Při poslední příležitosti si je můžete navrhnout i sama. V žádném případě je však sama nešijte, nosí to smůlu. Stejně tak, když vás v nich uvidí váš ženich před svatbou. A nezapomeňte na doplňky: vhodné šperky, rukavičky, kabelku, spodní prádélko, punčošky, obuv, závoj, paraplíčko, parfém...

7. Podle tradice by u sebe nevěsta měla mít: něco starého, něco nového, něco půjčeného a něco modrého. Stará věc symbolizuje rodinnou tradici, tedy připomínku toho, s čím se nevěsta loučí. Může jí být např. šperk po babičce, který se dědí z generace na generaci. Nová věc je symbolem nového života. Vypůjčená má přinést štěstí od přítele, který onu věc půjčil. A modrá je barva nevinnosti, čistoty a věrnosti. Modrý bývá většinou podvazek nebo aspoň mašlička na něm. Ten by nevěsta měla dostat buď od své sestry nebo přítelkyně. Ženich ho pak nevěstě sundává z nohy, pochopitelně bez pomocí ruk a odhazuje ho mezi své svobodné kamarády.


Návod na výrobu podvazku najdete zde: