13. 8. 2014

Jak vyrobit podvazek aneb něco modrého pro nevěstu

Podvazek - sice to není tradičně český zvyk, je však u nás čím dál oblíbenější. Navíc je nesmírně sexy, což mi dal za pravdu i můj přítel, když mě fotil ;-) Tento modrý podvazek jsem totiž vyrobila pro svoji sestřičku. Snad ho využije co nejdřív... :-) Návod je dále.

Podvazek se nejčastěji vyrábí z krajky, saténové stužky, příp. z organzy. Tento materiál jsem použila já. Dále potřebujete širší plochou gumičku, já měla štěstí, že se mi podařila najít přesně v té barvě, jakou má moje organza. Nesmí chybět mašlička - v mém případě bílá. Jehla, niť a korálky.


Gumičku naměříme o centimetr delší, než je obvod stehna. Pruh organzy přehnutý na půl by měl být téměř dvakrát tak dlouhý, jako gumička. Pruh nemusí být v celku.


Okraje organzy opatrně zacelíme nad plamenem svíčky. Následně pak bude spodní část oranzy působit hezky "zvlněně".


Do přehnutého pruhu oranzy vsuneme gumičku a vprostřed organzu s gumičkou sešijeme nití, která je sice ve stejné barvě, za to však v tmavším odstínu, tedy v zajímavém kontrastu.


Jak to, že je organza nařasená? Gumičku je totiž třeba pořádně natáhnout a tak na ni přišít organzu. Když se pak gumička stáhne do původní velikosti, organza je nařasená.


Až bude oranza našitá po celé délce gumičky, oba konce gumičky se sešijí k sobě - přelom cca cm.


A máme gumičku s nařasenou organzou.


Ze zbylé oragnzy ve stejné barvě plus v bílé jsem nastříhala různě veliká kolečka - opět jsem okraje zacelila pod plamenem svíčky.


Kolečka jsem sešila od největší po nejmenší k sobě - do tvaru kytičky. Střed kytičky můžete vyšít korálky.


Na podvazkovou gumičku jsem nejprve přišila bílou mašličku a na ni organzovou kytičku s korálky.


A podvazek je hotový Emotikona smile