14. 8. 2011

Ať je z trička náhrdelník

Po vzoru mladého čaroděje Harryho Pottera, o němž stejnojmennou knihu napsala britská spisovatelka J. K. Rowlingová (Joanne Rowling, dle Sunday Times 12. nejbohatší žena v Británii), jsem si pro Vás připravila také jeden kouzelnický trik: jak z již nenošeného obyčejného trička vyčarovat úžasný a originální náhrdelník!

ABRAKA DABRAPotřebujete tričko (nejlépe to, které už nenosíte), vyprané a vyžehlené. Pokud možno nějaké zajímavé barvy.


Odstřihněte spodní lem, který je na nic. Ze spodní části trička si nyní nastříhejte pokud možno rovné 2 cm široké pruhy, které budou díky tričku (přední a zadní části) tvořit kolečko.

Nastříhejte tolik pruhů, kolik jen bude možné.
Každý z pruhů si po jednom navlečte na palce a pořádně roztáhněte do šířky. 
Látka se tak natáhne a samovolně sroluje do ruličky.


Pruhy již srolované látky na sebe skládejte tak, aby švy na obou stranách byly položeny pečlivě na sobě; vyjma jednoho pruhu, který si prozatím odložte bokem.


Tento dlouhý nehotový náhrdelník chytněte do obou rukou v místech, kde jsou švy. Jednou rukou jej pevně držte a druhou několikrát otočte. Docílíte tak zajímavě stočené látky.


Tuto stočenou látku přeložte dvojmo švy k sobě.


Pruh látky, který jste si odložili bokem, nyní použijete a pomocí lodního uzlu jej motejte kolem švů z jedné strany na druhou. Když se pruh látky bude blížit ke konci, rozstřihněte jej – jeden konec provlečte srolovanými pruhy látek – objeví se tak naproti druhému konci. Konce pevně svažte k sobě, aby se pruh látky nerozvázal, zastřihněte těsně u uzlíku.


A náhrdelník, tvořený ze zajímavě stočených pruhů látky z původně obyčejného trička, je hotový!
Všimli jste si za mnou toho krásného starého anglického domečku? Společně s Annou Hathawayovou zde žil anglický básník a dramatik Shakespeare William, nachází se ve městě Stratford.