20. 7. 2011

Domácí burger podle Jamieho Olivera

Tajemství těchto domácích lahodně šťavnatých BURGERŮ jsem se náhodou dozvěděla přímo od vítečného (a sladkého) agnlického kuchaře Jamieho Olivera! Ne, že by mi to prozradil osobně – kéž by – přečetla jsem si to však v jedné z jeho kuchařek. Spočívá v piškotech! Ano, opravdu – rozdrtíte piškoty, máslové oplatky či jiné sušenky a přidáte je k ostatním ingrediencím! Sami uvidíte, jaké to s masem udělá divy!



1. Na 4 (palec tlusté) hamburgery potřebujete: 400 g mletého masa, necelého půl sáčku rozdrcených piškotů, 1x vejce, cibuli, česnek, vrchovatou lžíci hořčice, sůl, pepř a čerstvou petržel.


2. Vše poctivě smícháte.


3. Vytvarujete čtyři stejně velké kusy masa, které pokapete olivovým olejem. Na rozpáleném grilu, popř. pánvi je z každé strany grilujete 3-4 min.


4. Mezitím si na tenká kolečka nakrájíte kyselou okurku, rajče, cibuli, natrháte listy salátu, dále si připravíte kulaté housky na hamburgery, tavené plátky sýra, hořčici, kečup a jiné barbecue omáčky.


5. A teď už jen stačí vše poctivě naskládat do housky. Z vlastní zkušenosti vím, že tohle je nejoblíbenější činnost dětí, tak jim tu radost dopřejte:)