28. 5. 2011

Sukně s květinou

Rozhodla jsem se přešít dvě mé sukně: černou riflovou a růžovou letní, jež mi byly příliš krátké, v jednu delší. A neboť jsem si ji zkrášlila ještě i o nějakou tu květinku, tuhle už snad nosit budu:) Spodek staré růžové látkové sukně jsem odstřihla. U černé riflové sukně jsem odpárala spodní lem, tím se mi o nějaké 2-3 cm o něco prodloužila.


Pomocí špendlíků jsem přichytila růžovou látku k riflové a pomocí puků (tři na přední části, jeden na zadní) jsem látky naměřila tak, aby švy riflové sukně byly na švech látkové.


Nejprve jsem k sobě látky přišila ručně a po té na šicím stroji.


Takhle vypadají puky zepředu.


Ručně všité nitě jsem vytáhla a puky pečlivě zažehlila.


Sukně ze zadu.


Na látkové kytičky jsem použila růžovou látku ze sukně, černou sametovou látku z jednoho mého trička, které už také nenosím a velké masivní černé knoflíky. Z látky si ustřihněte kolečko v průměru cca 14 cm. Okraje kolečka přehněte a pomocí jehly a nitě jej ručně zapošijte tak, jak vidíte na fotce.


Nitě zatáhnete a kolečko se tak nařasí.Stejným způsobem jsem udělala i druhé kolečko, v průměru však větší.


Na černé nařasené kolečko jsem našila růžové a na to černý knoflík. Na druhou stranu jsem našila brožový špendlík a květinková brož je hotová. Stejně jsem udělala ještě jednu látkovou květinku, s tím rozdílem, že jako první jsem dala růžové látkové kolečko, druhé černé a na konec knoflík. Tuto květinkovou ozdobu jsem přišila na sukni.Má květinka na sukni


Květinková brož


A tady ji máme - moji novou sukni :)