19. 3. 2011

Bižuterie ze staré knihy


Nemějte knížky jen na jedno přečtení. Ty, které už dávno přečtené a zapomenuté leží zaprášené někde na půdě, nemusí skončit ve sběru. Udělejte radost jim i samy sobě a nechte se inspirovat!Originální bižuterie z vytrhaných stránek jednoho starého románu po babičce.


Ze stránky jsem si vystřihla dva čtverce o rozměru 5x5 cm a poskládala z nich symbol origami - tradičního japonského jeřába. Jeho návod najdete v jakékoliv knížce ORIGAMI, v příp. zájmu ho můžu oskenovat a vložit sem. Jehlou jsem udělala do středu tělíčka dírku, do které jsem navlíkla afroháček.

Tradiční japonský jeřáb, symbol štěstí. 
Náušnice krásně doplňuje brož do vlasů v podobě tzv. "knižního" květu :)


K výrobě brože do vlasů potřebujete opět několik vytrhaných stránek knihy, nůžky, lepidlo, kolečko vystřihnuté z tvrdého papíru (nejl. krabice), sponku, na kterou následně brož přilepíme a tavící pistoli.


Ze stránek knih si nastříhejte čtverečky, které poskládáte do vějířku a ten budete, jeden vedle druhého, lepit na kolečko. Nejprve z přední strany. Jsou to spodní největší lístky květiny.


Druhou vrstvu okvětních lístků uděláte tak, že budete papírky lepit ze zadu a vnitřkem je protáhněte dopředu. Nakonec nalepíme poslední vrstvu lístků stejným způsobem jako druhou s tím rozdílem, že papírky budou menší, tudíž budou utvářet dojem rozkvetlého květu.


Pomocí tavící pistole přilepíme na zadní stranu sponku a brož do vlasů je hotová!Pokud někoho z Vás tato zajímavá bižuterie za starých knih okouzlila natolik, že by si ji přál mít, ale není natolik zručný, aby ji zvládl vyrobit a nebo se mu prostě nechce se s tím piplat, stačí navštívit můj obchůdek na Fleru a koupit si ji: www.fler.cz/derylla :)