11. 2. 2011

Pohádkové náušnice

Plesová sezóna je v plném proudu a každá z nás by na plese chtěla vypadat jistě nejlépe. Chtěla by mít nejkrásnější šaty, úžasný účes, originální šperky; prostě něco, čím by se odlišila od ostatních. A právě při této příležitosti jsem si pro Vás připravila návod, jak vytvořit tyto něžné náušnice, na ples přímo stvořené, díky kterým budete prostě jedinečná!


Barvu náušnic si můžete vybrat podle barvy Vašich plesových šatů


Budete potřebovat: silný postříbřený drátek (cca 0,8 mm), tenký drátek (cca 0,4 mm), růžovou stužku, 2 x růžový korálek, 2 x afroháček (háčky můžete buď koupit, nebo si je z drátku sami vyrobit) a kleštičky


Ze silného drátku uštípněte dvě stejně dlouhé části (tak dlouhé, jak si jen přejete mít velké náušnice). Na obou koncích drátků udělejte malá očka. Jedno, to na vnitřní straně, se bude stáčet dovnitř a druhé ven.


Nyní vytvořte kostru náušnice. Chce to šikovné prsty a trochu trpělivosti, aby byla vnitřní kolečka u obou náušnic stejně velká.


Drátky pod závěsným očkem obtočte tenkým drátkem, čímž kostru náušnice zpevníte.


Hotový základ náušnice vypleťte stužkou podle fotky.


Konce stužky svažte ambulákem, tj. plochým uzlem (pravý konec přes levý a levý přes pravý) na té straně náušnice, která bude otočená na opačnou stranu od tváře.


Konce služky zastřihněte a lehce je sežehněte ohněm od zapalovače, aby se okraje nepáraly. Tenhle úkon doporučuji dělat raději nad umyvadlem.


V předposledním kroku stříbrnou korálku koupeného afroháčku nahraďte větším růžovým korálkem a pomocí kleštiček připevněte náušnici na afroháček.

Teď už jen zbývá obléci si stejně půvabné šaty, vyčesat drdol, aby náušnice vynikly, jít na ples a protancovat celou noc!
:)