9. 1. 2011

BELLY DANCE BRA

Pojďme to tu trochu rozjet a zatančeme si břišní tance!

Belly dance is so exciting...

Podprsenka na břišní tanceNa výrobu BELLY DANCE BRA potřebujeme:

starou podprsenku
šátek, který už nenosíme, nejlépe obdélníkového tvaru
korálky různé barvy i velikostí, popř. i nějaké další ozdůbky, které jsou po ruce
silon
jehlu a nit v barvě podprsenky
nůžky


Postup:

1.       Z podprsenky odstraníme ramínka.

2.       Krejčovským metrem si změříme, kolik budeme potřebovat centimetrů šátku od jedné přední strany podprsenky, vedeno kolem krku, k druhé přední straně podprsenky - šátek tak bude podprsenku držet pevně veden kolem krku. Je lepší mít šátek o jeden dva centimetry kratší, podprsenku tak bude držet výš a prsa budou vypadat plnější.

3.       Šátek k oběma předním stranám podprsenky přišijeme tak, aby oba konce šátku visely podél podprsenky volně dolů. Šátkem dále lemujeme vrchní okraj košíčku vždy od kraje ke středu podprsenky, kde se nakonec oba konce šátku sejdou.

4.       Šátek stačí přišít pouze na kraji a mezi košíčky. Na samotných košíčkách tak zůstává šátek stále načechraný, což opět velikost prsou opticky zvětšuje.

5.       Zbylé konce šátku odstřihneme v místech, kde podprsenka končí, a aby nebyly vidět nitky lezoucí z ustřihnutých konců šátku, našijeme tam korálky.

6.       Korálky též pošijeme košíčky i zadní díl podprsenky.
Jak a v jaké míře - záleží jen na Vaší fantazii.

7.       Na silon si předem navlíkneme korálky, které následně přišijeme po stranách podprsenky a to tak, že nití chytneme vždy první korálku.

8.       Já jsem využila i jakýchsi ozdůbek ve tvaru čtyřlístku a v barvě podprsenky, které jsem nití přišila k podprsence tak, aby končily přímo u pupíku. To, společně i s korálky volně visícími po boku podprsenky, přesně umocňuje dojem toho sexy topíku ušitému právě pro břišní tance!